Atol Instal

Montaż

Zawieszenie kanałów okrągłych:

Zawieszenie z wykorzystaniem linek stalowych (linka stalowa w otulinie bezbarwnej z PVC) wykorzystuje się do montażu kanałów okrągłych. Wraz z kanałami tekstylnymi klient otrzymuje komplet elementów montażowych. Do każdego zamówionego przewodu dołączone są linki stalowe o długości równej długości kanału + 3 m. W przypadku konieczności zastosowania linek innej długości prosimy o zaznaczenie tego faktu przy zamówieniu. Standardowo stosuje się zawieszenia z wykorzystaniem jednej lub dwóch linek stalowych. Zawieszenia podwójne należy stosować od średnicy kanału 400 mm w celu uzyskania okrągłego przekroju.

Sposób mocowania kanałów

Końce linki stalowej mocowane są na hakach lub uchwytach osadzonych w dwóch przeciwległych ścianach pomieszczenia. Punkty montażowe linek należy umieścić na wysokości 40 mm powyżej zawieszenia górnej krawędzi kanału tekstylnego. Jeden koniec linki należy zamocować do uchwytu na ścianie. Drugi koniec zamocować przy wykorzystaniu śruby rzymskiej i napiąć linkę. W przypadku kanałów o długości przekraczającej 5 m należy zastosować podciągi pionowe rozmieszczone co 4-5 m w celu utrzymania jednolitego poziomu zawieszenia kanałów na całej długości. Po przeprowadzeniu opisanych czynności należy wypakować kanały tekstylne i rozwiesić wykorzystując karabińczyki. W przypadku kanałów składających się z odcinków, należy pamiętać o dopasowaniu odcinków w sposób umożliwiający złączenie ich przy wykorzystaniu wszytych zamków błyskawicznych. Początkowy odcinek kanału tekstylnego nałożyć na blaszany fragment instalacji doprowadzający powietrze i zabezpieczyć przed spadaniem wykorzystując stalową taśmę zaciskową. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość dostarczenia systemu mocowania kanałów wykorzystującego zawiesia ze stali nierdzewnej.

Zawieszenie kanałów półokrągłych:

Kanały półokrągłe można zamontować z wykorzystaniem linek stalowych, jak w przypadku kanałów o przekroju okrągłym, bądź, w przypadku montażu na suficie, z wykorzystaniem specjalnych rzepów. W przypadku montażu na suficie, należy zamontować dołączone kątowniki. Do zamocowanych kątowników należy przymocować samoprzylepny rzep przemysłowy. Kanał tekstylny posiada wszyty rzep, dzięki czemu montaż kanału nie powoduje żadnych problemów. Wlotowy odcinek kanału tekstylnego nałożyć na blaszany fragment instalacji doprowadzający powietrze i zabezpieczyć przed spadaniem wykorzystując stalową taśmę zaciskową.

Pobierz katalog