Kanały poziome

 

Kanały przepuszczalne ATLVENT KTP

Podstawowym zadaniem systemów wentylacji bazujących na kanałach tekstylnych jest równomierny napływ świeżego – uzdatnionego powietrza, zapewniającego utrzymanie w pomieszczeniu zadanej temperatury. Ich dodatkową zaletą jest zapewnienie wymian powietrza przy spełnieniu surowych norm higieny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że stosowanie kanałów tekstylnych zapewnia wyeliminowanie zjawiska przeciągu w strefie przebywania ludzi, ponieważ nawiew odbywa się na całej przepuszczalnej powierzchni kanału, uzyskujemy w efekcie niski poziom prędkości strumienia dostarczanego powietrza – poniżej 0,1 m/s.

Równocześnie, kanały tekstylne są korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia utrzymywania równomiernego rozdziału nawiewanego powietrza. W odróżnieniu od tradycyjnych nawiewników, które pracują tylko w swoim bliskim sąsiedztwie, tekstylne kanały nawiewne pozwalają wyeliminować negatywny wpływ elementów utrudniających przepływ strugi powietrza – jak filary, kratownice, regały itp. Powietrze wypływa przez całą powierzchnię kanałów.

 

 

Kanały przepuszczalne perforowane ATOLVENT KTP/P

W celu zwiększenia wydatku powietrza oraz zasięgu strugi w określonym kierunku wprowadzamy do kanałów tego typu dodatkową perforację w postaci rzędów otworów nawiewnych. Nawiew powietrza realizowany przez otwory o średnicach od 5 do 25 mm. Ilość, średnica oraz rozmieszczenie otworów są dobierane indywidualnie do poszczególnych projektów. Produkowanie w technologii laserowej zapewnia idealną powtarzalność oraz wykończenie elementów.

 

Kanały nieprzepuszczalne

Kanały nieprzepuszczalne występują w postaci kanałów:

  • transportowych AROLVENT KTN (odnośnik do zakładki kanały transportowe po kliknięciu w nazwę „Transportowe”
  • kanałów nawiewnych perforowanych ATOLVENT KTN/P

 

Kanały perforowane ATOLVET KTN/P

Wykonane z tkanin poliestrowych powlekanych, o właściwościach wodoodpornych i wodoszczelnych. Nawiew powietrza realizowany przez otwory o średnicach od 5 do 25 mm. Ilość, średnica oraz rozmieszczenie otworów są dobierane indywidualnie do poszczególnych projektów. Produkowanie w technologii laserowej zapewnia idealną powtarzalność oraz wykończenie elementów. Kanały tego typu mogą być stosowane w każdym rodzaju pomieszczeń, zarówno do rozprowadzania powietrza ciepłego, jak i chłodnego

Unikalne zalety:

  • Możliwość swobodnego i precyzyjnego kształtowania intensywności powietrza w poszczególnych strefach
  • Szeroka paleta kolorów

 

Kanały z dyszami

Tego typu kanały mogą występować zarówno w wersji kanałów wykonanych z materiałów przepuszczalnych jak i nieprzepuszczalnych. KN z dyszami spełniają się w sposób szczególny w pomieszczeniach wysokich, gdzie lokalizacja kanałów musi być prowadzona powyżej 4,5m, gdzie system wentylacyjny ma zapewnić ogrzanie pomieszczenia. Poprzez dysze doprowadzamy do intensyfikacji wypływu powietrza, dodatkowo ukierunkowując ten strumień np. w dół, tak aby strefa napływu powietrza objęła także niskie poziomy hali.

Kanał z dyszami nawiewnymi

Kanał ze szczelinami nawiewnymi

 

Kanały transportowe

Kanały transportowe wykonane są z materiałów tekstylnych nieprzepuszczalnych, przeznaczonych do transportu powietrza przez pomieszczenia lub części obiektu, gdzie nie jest wymagane dostarczenie powietrza. Wraz z kanałami nawiewnymi pozwala to stworzyć spójny system dystrybucji powietrza w obiekcie, z podziałem na poszczególne strefy.

 

Kanały półokrągłe

W szczególnych przypadkach, w niskich pomieszczeniach możliwe jest zastosowanie kanałów półokrągłych przedstawionych na rysunku poniżej. Dostępne w naszym asortymencie tekstylne kanały półokrągłe zapewniają znakomite warunki w pomieszczeniach w zakresie jakości powietrza, jego temperatury i parametrów akustycznych. Dobierając odpowiedni kolor dopasowany do stylizacji pomieszczenia, kanały stają się praktycznie niewidoczne. Tkaninowe przewody wentylacyjne doskonale sprawdzają się w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej, zapewniając prawie laminarny wypływ powietrza poniżej 0,2 m/s. Warto zainwestować w tego typu instalacje – atrakcyjna cena, wysoka jakość wyrobów i szybki montaż z pewnością zdobędą uznanie nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Zalety tekstylnych kanałów półokrągłych:

  • możliwość instalacji w niskich pomieszczeniach
  • równomierny. Laminarny wypływ powietrza
  • możliwość wyboru kolorystyki

Zastosowanie: biura oraz pomieszczenia użyteczności publicznej.

 

W przypadku dużych średnic (powyżej 630) zalecane jest montaż w oparciu o prowadnice zamontowane na suficie. Natomiast w wypadku do fi 560 wystarczającym i łatwiejszym sposobem montażu jest mocowanie kanałów półokrągłych przy użyciu rozłączalnych dwustronnych rzepów.